Przestań bać się miłości i zbuduj wartościowe relacje dzięki tej książce

Nowy bestseller Stefanie Stahl, słynnej niemieckiej psychoterapeutki, która od lat w swoich książkach uczy czytelników jak poprawić jakość swojego życia, to fantastyczna okazja żeby uzdrowić uczuciową stronę swojej osobowości. Od dawna wiadomo, że podstawą budowania zdrowych relacji z bliskimi, jest zdrowa relacja z samym sobą, a pomoże nam w tym książka Jak się nie bać bliskości? (https://www.taniaksiazka.pl/jak-nie-bac-sie-bliskosci-o-budowaniu-dobrych-wiezi-stefanie-stahl-p-1457503.html), w której autorka wyczerpująco porusza temat pokonywania problemów w budowaniu więzi.

Dlaczego boimy się kochać i być kochanymi?

Na pytanie jak nie bać się bliskości, autorka odpowiada w przystępny sposób, odwołując się do doświadczeń swoich pacjentów. Na przykładach prawdziwych historii, tłumaczy schematy, które pojawiają się w naszym życiu i uniemożliwiają nam budowanie satysfakcjonującego, szczęśliwego związku. Pomaga nam rozpoznać lęk przed bliskością, jego powody, objawy i konsekwencje, a następnie zwalczyć spowodowaną przez niego samotność. Ogromną wartością książki, jest fakt, że dzięki jej przeczytaniu, możemy znacznie zmienić swoje postrzeganie związków i funkcjonowania w nich. Pozwoli nam ona w końcu pokochać i pozwolić sobie na bycie kochanym, zaspokoić tęsknotę za bliską, pełną miłości relacją z drugim człowiekiem.

Czego nauczy nas Stefanie Stahl?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z przyczyn naszego lęku, dlatego warto sięgać do sprawdzonych źródeł, które sprawią, że rozwiązanie naszych obaw, znajduje się na wyciągnięcie ręki. “Jak nie bać się bliskości” jest podzielona w przejrzysty i przyjemny sposób, dzięki czemu z łatwością możemy odnaleźć interesujące nas fragmenty i wrócić do nich w przyszłości. Podział odzwierciedla wiedzę, którą zdobędziemy w trakcie lektury. Autorka przedstawia nam cztery części informacji:

  • różne oblicza lęku przed związkiem
  • przyczyny lęku przed związkiem
  • drogi wyjścia z lęku przed związkiem
  • partnerzy osób cierpiących na lęk przed związkiem.

Przeczytaj i otwórz się na bliskość!

Książkę  czyta się przyjemnie i zaskakująco szybko biorąc pod uwagę ogrom profesjonalnej wiedzy zawartej w jej treści. Szczegółowo opisane, autentyczne przypadki prosto z gabinetu terapeutki, ułatwiają nam utożsamienie się z nimi i zagłębienie w autorefleksję. Sposób pisania sprawia wrażenie, jakby Stefanie Stahl mówiła bezpośrednio do czytelnika. Podczas czytania, można poczuć się jak podczas prowadzenia dialogu z autorką, motywującą nas do działania. Zdobycie nowych umiejętności dzięki tej książce, daje mnóstwo satysfakcji i otwiera przed nami drzwi do zupełnie nowych doświadczeń z miłością.

 

>>>

JAK SIĘ NIE BAĆ BLISKOŚCI?

W dzisiejszych czasach wiele związków się rozpada. Często nie walczymy o utrzymanie bliskiej relacji, tylko po prostu odchodzimy…A może warto popracować nad związkiem? Może warto przyjrzeć się sobie? A może boimy się bliskości? Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć w poradniku Stefanie Stahl “Jak się nie bać bliskości? O budowaniu dobrych więzi”.

Co zawiera poradnik

Książka ta, to doskonała propozycja dla osób, które borykają się z problemem bliskości. Autorka w prosty i zrozumiały sposób przedstawia mechanizmy działania w trudnych sytuacjach. Opisuje przykłady osób, które mają problem z bliskością. Dzięki temu widzimy, że są różne formy tej przypadłości. Na  przykładzie innych osób możemy pomóc sobie lub naszemu partnerowi. Bo zauważenie problemu już jest początkiem do jego rozwiązania.

Autorka Stefanie Stahl podpowiada nam, że problem z  bliskością ma swój początek w naszym dzieciństwie. To być może wtedy doświadczyliśmy za mało miłości, rodzice nie poświęcali nam  uwagi, a może nigdy nie słyszeliśmy pochwał lub też wychowaliśmy się w rodzinie, gdzie któreś z rodziców borykało się z problemem alkoholizmu.

W poradniku “Jak się nie bać bliskości? O budowaniu dobrych więzi” znajdziemy mnóstwo rad i wskazówek jak zbudować dobry związek i jak mieć poprawne relacje z bliskimi. Autorka pokazuje nam, że problem ten jest możliwy do rozwiązania. Wtedy będziemy mogli być ze sobą szczęśliwi i będziemy czuć się kochani i potrzebni.

Książka zmusza do autorefleksji. Może sprawić, że zmienimy nasze dotychczasowe życie. Zaczniemy przyglądać się naszym myślom, uczuciom i zachowaniu. Dzięki temu lepiej siebie poznamy i tym samym lepiej siebie zrozumiemy. Jesteśmy w stanie pokonać dotychczasowe zachowania, nawyki czy problemy.

Po lekturę “Jak się nie bać bliskości? O budowaniu dobrych więzi” mogą sięgnąć nie tylko osoby , których bezpośrednio dotyczy problem z bliskością. Po książkę mogą też sięgnąć osoby, których partner czy partnerka boryka się z problemem bliskości.

O autorce


Stefanie Stahl to niemiecka psycholog i terapeuta. jest autorką znanych i lubianych poradników psychologicznych. Prowadzi seminaria na temat miłości, poczucia własnej wartości oraz lęku przed związkami. Znane pozycje autorki to m.in. “Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i  życiu bez lęku”, “Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów” czy “Kochaj najlepiej jak potrafisz. O sztuce bycia razem”.

 

 

>>>

Jak się nie bać bliskości?

Jak się nie bać bliskości? od TaniaKsiazka jest najnowszym poradnikiem niemieckiej psychoterapeutki Stefanie Stahl.

Książka podzielona jest na cztery części:

  • Różne oblicza lęku przed związkiem
  • Przyczyny lęku przed związkiem
  • Drogi wyjścia z lęku przed związkiem
  • Partnerzy osób cierpiących na lęk przed związkiem.

Autorka ukazuje nam różne oblicza strachu przed bliskością. Przez jego wpływ nie potrafimy pokazać drugiej osobie jacy naprawdę jesteśmy. Odwołuje się do doświadczeń swych pacjentów pragnących związków i bliskości z drugą osobą. Jednocześnie odczuwających tak ogromy strach, że potrafią zrobić wszystko by zniszczyć bliskość z partnerem. On zdezorientowany nie ma pojęcia jak powinien się zachować. Dzięki realnym przykładom możemy zobaczyć jak budować związek satysfakcjonujący obojga, szczęśliwy oraz z trwałymi relacjami. Poznając swe lęki i próbując nad nimi zapanować stajemy się lepszą wersją samego siebie.

Terapeutka w książce tłumaczy skąd się to wszystko w nas bierze. Dostajemy rady jak się zachować gdy nasza druga połówka ukazuje zachowania destrukcyjne. Poradnik czyta się z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem, gdyż jest w niej solidna dawka wiedzy psychologicznej napisana językiem niemedycznym. Pozwala zrozumieć przeciętnemu człowiekowi mechanizmy lęku. Filofobia, bo tak nazywa się ten stan, ukazuje potrzebę bliskości jak i jednoczenie paniczną obawę przed tym. Autorka przytacza wiele zachowań. Klasykiem jest tzw. gonienie zajączka. Pierw staramy się o zainteresowanie z strony jakiejś osoby, a jak już je uzyskamy to postanawiamy zacząć zachowywać dystans. Często ucieka się wówczas w pracę czy hobby, byle tylko nie spędzać czasu razem z drugą połową. Nie raz zaczyna się reagowanie opryskliwością w jej stronę na wszelkie podjęte próby rozmów. Przyczyna często leży w wydarzeniach w dzieciństwie, chorobach psychicznych, przemocy, alkoholizmie czy obojętności uczuciowej. Wszystko co zostało nam zaserwowane w młodzieńczych latach ma wpływ na przyszłość. Nie tylko chodzi o wszelkie fobie lecz też wszelkie zaburzenia nerwicowe. Nad wszystkim można zapanować. Tak jest też z filofobią. Ukazane jest kilka dróg wyjścia z problemu. Praca nad tym schorzeniem do łatwych nie należy. Jednak lepsze to niż ciągłe wahania nastroju czy samotność. Partnerom osób cierpiących na filofobię został w całości poświęcony jeden z rozdziałów.

Pozycja ta polecana jest nie tylko osobom mającym problemy z bliskimi relacjami. Spodoba się też tym, którzy interesują się psychologią albo zaciekawił ich temat. Umysł człowieka posiada wiele sekretów. Im bardziej je zgłębiamy tym bardziej staje się dla nas niesamowity oraz zaskakujący.

 

>>>